Hint: type '@' before the username to find the user
Cancel

Bets and tips for the game Neftekhimik β€” Amur

October 30, 12:00 pm (EDT)
October 30, 12:00 pm (EDT)
Neftekhimik
Amur
Stadium: Neftekhim Arena (Nizhnekamsk, Russia)
Upcoming games
While there are no odds for this match, you can pick a bet for upcoming matches in this tournament
November 3 Tue
Game Predictions Home Tie Away
0 Read more
November 7 Sat
Game Predictions Home Tie Away
0 Read more
November 8 Sun
Game Predictions Home Tie Away
0 Read more

Where to bet

Bonus:500 $
Bonus:500 $
Bonus:250 $
For publicity

Team Rosters

Starting lineups will be announced about an hour before the game

M β€” Minutes P β€” Pucks A β€” Assists P β€” Points
Neftekhimik

Vyacheslav Bucaev
coach
Player M P A P
In squad
Evgeny Ivannikov
gk. 537 -35 0 0
Konstantin Barulin
gk. 482 -30 0 0
Alexei Volgin
df. 347 2 3 5
Otso Rantakari
df. 296 2 4 6
Alexander Osipov
df. 282 1 3 4
Alexander Loginov
df. 268 0 0 0
Alexander Bryntsev
df. 267 0 1 1
Aleksey Puzanov
df. 158 0 1 1
Gleb Semyonov
df. 128 0 2 2
Bulat Motygullin
df. 98 0 0 0
Mikhail Sidorov
df. 32 0 0 0
Dinar Khairullov
df. 20 0 0 0
Sergei Martynov
df. 1 0 0 0
Ildar Shiksatdarov
fw. 277 2 5 7
Rafael Bikmullin
fw. 243 1 5 6
Vladimir Galuzin
fw. 223 3 2 5
Libor Hudacek
fw. 208 3 6 9
Marat Khairullin
fw. 198 5 3 8
Timur Sharifyanov
fw. 187 0 4 4
Maxim Groshev
fw. 181 0 2 2
Timur Khafizov
fw. 173 2 0 2
Bulat Shafigullin
fw. 169 0 0 0
Daniel Butsayev
fw. 116 2 1 3
Andrei Kostitsyn
fw. 109 0 2 2
Artyom Golubovich
fw. 94 1 0 1
Andrey Chivilev
fw. 66 0 0 0
Vladislav Shutov
fw. 55 0 0 0
Maxim Polkin
fw. 47 0 0 0
Mikhail Byakin
fw. 38 1 1 2
Jonas Enlund
fw. 34 0 0 0
Ilya Paranin
fw. 25 0 0 0
Will not play
Alexander Kucheryavenko
fw. 275 6 3 9
Pavel Poryadin
fw. 222 4 6 10
Amur

Sergei Svetlov
coach
Player M P A P
In squad
Evgeny Alikin
gk. 741 -31 0 0
Marek Langhamer
gk. 434 -24 0 0
Gleb Koryagin
df. 422 2 5 7
Pavel Turbin
df. 414 0 1 1
Nikita Kamalov
df. 393 2 5 7
Valeriy S. Vasiliev
df. 364 2 3 5
Maxim Ignatovich
df. 296 0 3 3
Michal Jordan
df. 234 3 2 5
Yuri Sergiyenko
df. 203 0 1 1
Nikita Zimin
df. 41 0 0 0
Alexander Gopienko
df. 14 0 0 0
Aleksandr Polunin
fw. 380 3 3 6
Vladimir Butuzov
fw. 376 7 7 14
Vladislav Ushenin
fw. 324 2 0 2
Vyacheslav Ushenin
fw. 319 0 6 6
Alexander Gorshkov
fw. 300 4 6 10
Denis Golybev
fw. 285 1 4 5
Alexander Kuznetsov
fw. 221 4 1 5
Valentin Pyanov
fw. 220 3 2 5
Danil Faizullin
fw. 192 0 2 2
Tomas Zohorna
fw. 188 3 4 7
Ginek Zogorna
fw. 151 0 5 5
Artur Gizdatullin
fw. 142 2 1 3
Kirill Rasskazov
fw. 139 5 2 7
Ignat Korotkikh
fw. 16 0 0 0
Maxim Kapiturov
fw. 15 0 0 0
Yegor Domnichev
fw. 15 0 0 0
Danil Fyodorov
fw. 13 0 0 0
Mikhail Radenko
fw. 13 0 0 0
Sergei Ivanov
fw. 5 0 0 0
Will not play
Sergei Tereshchenko
df. 174 2 2 4
Artyom Zhelezkov
fw. 116 0 0 0
Dominik Mashin
df. 102 0 3 3

Head-to-Head

KHL 2020-2021
09/22/20
Neftekhimik
Amur
2
:
2
3
:
2
S
KHL 2019-2020
02/24/20
Amur
Neftekhimik
02/23/20
Amur
Neftekhimik
02/17/20
Neftekhimik
Amur
10/30/19
Neftekhimik
Amur
3
:
3
1
:
0
S
KHL 2018-2019
10/24/18
Amur
Neftekhimik
09/26/18
Neftekhimik
Amur
KHL 2017-2018
10/29/17
Amur
Neftekhimik
08/22/17
Neftekhimik
Amur
KHL 2016-2017
09/21/16
Amur
Neftekhimik
4
:
1
More games

Current Form

Neftekhimik
10/24/20
Neftekhimik
Lokomotiv
L
10/22/20
Neftekhimik
Avtomobilist
L
10/18/20
Tractor
Neftekhimik
L
10/16/20
Metallurg
Neftekhimik
W
10/10/20
Neftekhimik
Ak Bars
WO
10/05/20
Neftekhimik
Metallurg
L
10/03/20
Neftekhimik
Salavat Yulaev
L
09/29/20
Kunlun RS
Neftekhimik
W
09/27/20
Torpedo
Neftekhimik
L
09/25/20
Lokomotiv
Neftekhimik
W
09/22/20
Neftekhimik
Amur
2
:
2
3
:
2
S
WS
09/18/20
Neftekhimik
Avangard
L
09/15/20
Neftekhimik
Avtomobilist
L
09/13/20
SKA
Neftekhimik
L
09/09/20
Jokerit
Neftekhimik
L
09/06/20
Neftekhimik
Vityaz
W
09/04/20
Neftekhimik
SKA
L
Amur
10/25/20
Amur
Tractor
L
10/23/20
Amur
Tractor
L
10/21/20
Amur
Ak Bars
W
10/19/20
Amur
Jokerit
W
10/16/20
HC Sochi
Amur
3
:
3
0
:
1
S
WS
10/14/20
Ak Bars
Amur
L
10/12/20
Vityaz
Amur
L
10/08/20
Amur
Severstal
W
10/06/20
Amur
Torpedo
W
10/04/20
Amur
Torpedo
2
:
2
1
:
2
S
LS
10/02/20
Amur
SKA
L
09/26/20
HC Spartak
Amur
L
09/24/20
Torpedo
Amur
WO
09/22/20
Neftekhimik
Amur
2
:
2
3
:
2
S
LS
09/20/20
Tractor
Amur
L
09/16/20
Amur
HC Dinamo Riga
W
09/14/20
Amur
HC Dynamo
L
09/12/20
Amur
CSKA
L
09/09/20
Metallurg
Amur
L
09/07/20
Avangard
Amur
L
09/05/20
Lokomotiv
Amur
L
09/03/20
Severstal
Amur
L

Standings

G — Games W — Wins in regulation time WO — Wins in overtime WS — Wins in post-game shootout L — The losses in the main time LO — Losses in overtime LS — Losses in the post-game shootout P — Pucks P — Points
East conference

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Ak Bars
21 8 2 3 4 3 1 58-49 30
2
Avangard
20 11 1 0 4 1 3 60-42 28
3
Avtomobilist
20 11 1 1 4 1 2 71-52 29
4
Metallurg
20 10 0 3 6 1 0 61-47 27
5
Tractor
20 11 0 1 6 1 1 53-38 26
6
Salavat Yulaev
22 9 0 3 9 1 0 64-66 25
7
Torpedo
19 4 2 2 8 2 1 50-56 19
8
Sibir
21 6 1 0 11 0 3 57-66 17
9
Amur
22 5 1 1 13 0 2 47-71 16
10
Barys
15 2 3 1 5 3 1 36-42 16
11
Neftekhimik
17 4 1 1 11 0 0 37-65 12
12
Kunlun RS
18 4 0 0 13 0 1 41-64 9
West conference

Team G W WO WS L LO LS P P
1
CSKA
21 14 0 2 3 2 0 64-41 34
2
SKA
21 12 0 0 6 1 2 64-54 27
3
Lokomotiv
19 10 2 2 4 0 1 56-30 29
4
HC Dinamo Minsk
19 6 2 2 7 1 1 50-53 22
5
Jokerit
15 9 1 0 4 1 0 54-33 21
6
Severstal
18 6 3 1 7 0 1 38-48 21
7
HC Dynamo
18 8 1 0 7 1 1 50-47 20
8
HC Spartak
19 7 0 1 7 3 1 47-54 20
9
Vityaz
19 6 1 2 9 0 1 59-57 19
10
HC Sochi
19 4 1 0 12 0 2 35-62 12
11
HC Dinamo Riga
13 1 0 1 8 1 2 24-39 7
Bobrov's Division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
SKA
21 12 0 0 6 1 2 64-54 27
2
Jokerit
15 9 1 0 4 1 0 54-33 21
3
Severstal
18 6 3 1 7 0 1 38-48 21
4
HC Spartak
19 7 0 1 7 3 1 47-54 20
5
Vityaz
19 6 1 2 9 0 1 59-57 19
6
HC Sochi
19 4 1 0 12 0 2 35-62 12
Chernyshev division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Avangard
20 11 1 0 4 1 3 60-42 28
2
Salavat Yulaev
22 9 0 3 9 1 0 64-66 25
3
Sibir
21 6 1 0 11 0 3 57-66 17
4
Amur
22 5 1 1 13 0 2 47-71 16
5
Barys
15 2 3 1 5 3 1 36-42 16
6
Kunlun RS
18 4 0 0 13 0 1 41-64 9
Kharlamov Division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Ak Bars
21 8 2 3 4 3 1 58-49 30
2
Avtomobilist
20 11 1 1 4 1 2 71-52 29
3
Metallurg
20 10 0 3 6 1 0 61-47 27
4
Tractor
20 11 0 1 6 1 1 53-38 26
5
Torpedo
19 4 2 2 8 2 1 50-56 19
6
Neftekhimik
17 4 1 1 11 0 0 37-65 12
Tarasov division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
CSKA
21 14 0 2 3 2 0 64-41 34
2
Lokomotiv
19 10 2 2 4 0 1 56-30 29
3
HC Dinamo Minsk
19 6 2 2 7 1 1 50-53 22
4
HC Dynamo
18 8 1 0 7 1 1 50-47 20
5
HC Dinamo Riga
13 1 0 1 8 1 2 24-39 7
Teams, that are located in first place in their divisions, will be placed in the first and second spots in the conference standings, depending on the number of points scored throughout all games in the regular season.
League standings

Team G W WO WS L LO LS P P
1
CSKA
21 14 0 2 3 2 0 64-41 34
2
Ak Bars
21 8 2 3 4 3 1 58-49 30
3
Avtomobilist
20 11 1 1 4 1 2 71-52 29
4
Lokomotiv
19 10 2 2 4 0 1 56-30 29
5
Avangard
20 11 1 0 4 1 3 60-42 28
6
SKA
21 12 0 0 6 1 2 64-54 27
7
Metallurg
20 10 0 3 6 1 0 61-47 27
8
Tractor
20 11 0 1 6 1 1 53-38 26
9
Salavat Yulaev
22 9 0 3 9 1 0 64-66 25
10
HC Dinamo Minsk
19 6 2 2 7 1 1 50-53 22
11
Jokerit
15 9 1 0 4 1 0 54-33 21
12
Severstal
18 6 3 1 7 0 1 38-48 21
13
HC Dynamo
18 8 1 0 7 1 1 50-47 20
14
HC Spartak
19 7 0 1 7 3 1 47-54 20
15
Vityaz
19 6 1 2 9 0 1 59-57 19
16
Torpedo
19 4 2 2 8 2 1 50-56 19
17
Sibir
21 6 1 0 11 0 3 57-66 17
18
Amur
22 5 1 1 13 0 2 47-71 16
19
Barys
15 2 3 1 5 3 1 36-42 16
20
Neftekhimik
17 4 1 1 11 0 0 37-65 12
21
HC Sochi
19 4 1 0 12 0 2 35-62 12
22
Kunlun RS
18 4 0 0 13 0 1 41-64 9
23
HC Dinamo Riga
13 1 0 1 8 1 2 24-39 7
Last five games

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Lokomotiv
5 3 0 2 0 0 0 15-3 10
2
CSKA
5 4 0 0 0 1 0 15-8 9
3
Tractor
5 4 0 0 1 0 0 17-9 8
4
HC Spartak
5 3 0 0 0 1 1 13-6 8
5
Ak Bars
5 3 0 0 1 1 0 11-10 7
6
Torpedo
5 1 2 0 1 0 1 12-12 7
7
SKA
5 3 0 0 2 0 0 16-11 6
8
Kunlun RS
5 3 0 0 2 0 0 20-17 6
9
Jokerit
5 2 1 0 2 0 0 17-17 6
10
Severstal
5 2 1 0 2 0 0 10-11 6
11
Amur
5 2 0 1 2 0 0 18-11 6
12
Avtomobilist
5 2 0 1 2 0 0 16-15 6
13
Avangard
5 2 0 0 2 0 1 18-17 5
14
Metallurg
5 2 0 0 2 1 0 17-17 5
15
HC Dynamo
5 2 0 0 2 1 0 13-15 5
16
Barys
5 0 2 0 2 1 0 10-13 5
17
Sibir
5 2 0 0 3 0 0 12-12 4
18
Vityaz
5 2 0 0 3 0 0 15-18 4
19
Neftekhimik
5 1 1 0 3 0 0 13-21 4
20
Salavat Yulaev
5 1 0 1 3 0 0 12-17 4
21
HC Sochi
5 1 0 0 3 0 1 9-14 3
22
HC Dinamo Riga
5 0 0 0 3 0 2 9-21 2
23
HC Dinamo Minsk
5 0 0 0 4 1 0 4-16 1
Home

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Avangard
11 8 1 0 0 0 2 37-18 20
2
CSKA
11 8 0 0 1 2 0 33-17 18
3
Sibir
12 5 1 0 4 0 2 38-37 14
4
Ak Bars
9 4 1 1 1 1 1 24-16 14
5
Metallurg
11 6 0 0 4 1 0 31-25 13
6
SKA
11 6 0 0 4 0 1 33-30 13
7
Lokomotiv
9 4 1 1 2 0 1 26-18 13
8
Avtomobilist
9 4 1 0 1 1 2 30-22 13
9
HC Spartak
11 4 0 1 3 3 0 34-31 13
10
Amur
11 5 0 0 5 0 1 27-26 11
11
Salavat Yulaev
10 4 0 1 4 1 0 29-32 11
12
Torpedo
9 4 0 0 2 2 1 29-27 11
13
HC Dinamo Minsk
11 3 1 1 5 1 0 25-28 11
14
Jokerit
7 5 0 0 2 0 0 31-14 10
15
Severstal
10 4 1 0 5 0 0 23-30 10
16
Tractor
8 4 0 0 2 1 1 23-16 10
17
Kunlun RS
8 4 0 0 3 0 1 23-23 9
18
Vityaz
10 3 0 1 5 0 1 28-32 9
19
Barys
7 1 0 1 2 2 1 18-22 7
20
HC Dynamo
7 3 0 0 4 0 0 22-20 6
21
Neftekhimik
10 1 1 1 7 0 0 20-35 6
22
HC Dinamo Riga
7 1 0 1 4 0 1 13-15 5
23
HC Sochi
9 1 0 0 6 0 2 14-31 4
Away

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Avtomobilist
11 7 0 1 3 0 0 41-30 16
2
Tractor
12 7 0 1 4 0 0 30-22 16
3
Lokomotiv
10 6 1 1 2 0 0 30-12 16
4
CSKA
10 6 0 2 2 0 0 31-24 16
5
Ak Bars
12 4 1 2 3 2 0 34-33 16
6
SKA
10 6 0 0 2 1 1 31-24 14
7
HC Dynamo
11 5 1 0 3 1 1 28-27 14
8
Salavat Yulaev
12 5 0 2 5 0 0 35-34 14
9
Metallurg
9 4 0 3 2 0 0 30-22 14
10
Jokerit
8 4 1 0 2 1 0 23-19 11
11
HC Dinamo Minsk
8 3 1 1 2 0 1 25-25 11
12
Severstal
8 2 2 1 2 0 1 15-18 11
13
Vityaz
9 3 1 1 4 0 0 31-25 10
14
Barys
8 1 3 0 3 1 0 18-20 9
15
HC Sochi
10 3 1 0 6 0 0 21-31 8
16
Avangard
9 3 0 0 4 1 1 23-24 8
17
Torpedo
10 0 2 2 6 0 0 21-29 8
18
HC Spartak
8 3 0 0 4 0 1 13-23 7
19
Neftekhimik
7 3 0 0 4 0 0 17-30 6
20
Amur
11 0 1 1 8 0 1 20-45 5
21
Sibir
9 1 0 0 7 0 1 19-29 3
22
HC Dinamo Riga
6 0 0 0 4 1 1 11-24 2
23
Kunlun RS
10 0 0 0 10 0 0 18-41 0