Hint: type '@' before the username to find the user
Cancel

Bets and tips for the game Neftekhimik — Sibir

November 1, 10:00 am (EST)
November 1, 10:00 am (EST)
Neftekhimik
Sibir
Stadium: Neftekhim Arena (Nizhnekamsk, Russia)

Where to bet

Bonus:500 $
Bonus:500 $
Bonus:250 $
For publicity

Team Rosters

Starting lineups will be announced about an hour before the game

M — Minutes P — Pucks A — Assists P — Points
Neftekhimik

Vyacheslav Bucaev
coach
Player M P A P
In squad
Konstantin Barulin
gk. 482 -30 0 0
Evgeny Ivannikov
gk. 477 -30 0 0
Alexei Volgin
df. 327 2 2 4
Otso Rantakari
df. 279 2 4 6
Alexander Osipov
df. 261 1 3 4
Alexander Bryntsev
df. 251 0 1 1
Alexander Loginov
df. 251 0 0 0
Aleksey Puzanov
df. 158 0 1 1
Gleb Semyonov
df. 117 0 2 2
Bulat Motygullin
df. 98 0 0 0
Dinar Khairullov
df. 20 0 0 0
Mikhail Sidorov
df. 15 0 0 0
Sergei Martynov
df. 1 0 0 0
Ildar Shiksatdarov
fw. 264 2 5 7
Rafael Bikmullin
fw. 229 1 5 6
Vladimir Galuzin
fw. 208 3 2 5
Libor Hudacek
fw. 189 2 6 8
Marat Khairullin
fw. 180 5 3 8
Timur Sharifyanov
fw. 175 0 4 4
Maxim Groshev
fw. 167 0 2 2
Timur Khafizov
fw. 161 2 0 2
Bulat Shafigullin
fw. 157 0 0 0
Daniel Butsayev
fw. 116 2 1 3
Andrei Kostitsyn
fw. 92 0 2 2
Artyom Golubovich
fw. 83 1 0 1
Andrey Chivilev
fw. 66 0 0 0
Vladislav Shutov
fw. 55 0 0 0
Maxim Polkin
fw. 47 0 0 0
Mikhail Byakin
fw. 38 1 1 2
Ilya Paranin
fw. 25 0 0 0
Jonas Enlund
fw. 17 0 0 0
Will not play
Alexander Kucheryavenko
fw. 275 6 3 9
Pavel Poryadin
fw. 222 4 6 10
Sibir

Nikolay Zavaruhin
coach
Player M P A P
In squad
Harri Säteri
gk. 669 -32 0 0
Anton Krasotkin
gk. 255 -13 0 0
Jyrki Jokipakka
df. 419 3 6 9
Yefim Gurkin
df. 386 2 6 8
Ilya Morozov
df. 271 1 2 3
Konstantin Alexeyev
df. 240 0 7 7
Yaroslav Khabarov
df. 232 2 1 3
Ilya Hohlov
df. 222 0 4 4
Nikolai Timashov
df. 181 2 3 5
Andrey Ermakov
df. 77 0 1 1
Vladislav Naumov
df. 43 0 0 0
Ilja Pastuhov
df. 33 1 0 1
Nikita Efremov
df. 0 0 0 0
Oleg Li
fw. 368 5 3 8
Alexander Sharov
fw. 339 1 6 7
Egor Milovzorov
fw. 329 3 9 12
Dmitry Sayustov
fw. 315 4 2 6
Danil Romantsev
fw. 314 3 4 7
Mikael Ruohomaa
fw. 289 4 11 15
Juuso Puustinen
fw. 240 9 2 11
Viktor Komarov
fw. 237 3 4 7
Evgeny Chesalin
fw. 209 3 4 7
Nikita Shashkov
fw. 201 3 3 6
Nikita Korotkov
fw. 197 1 1 2
Stepan Sannikov
fw. 195 1 1 2
Vladimir Pervushin
fw. 111 1 2 3
Alexander Torchenyuk
fw. 96 0 2 2
Mikhail Romaev
fw. 84 0 0 0
Dmitriy Ovchinnikov
fw. 14 0 0 0
Sergei Dubakin
fw. 11 0 0 0
Nikita Potapov
fw. 4 0 0 0
Will not play
Alexei Krasikov
gk. 278 -13 0 0
Erik O'Dell
fw. 153 1 2 3

Head-to-Head

KHL 2019-2020
01/24/20
Neftekhimik
Sibir
01/03/20
Sibir
Neftekhimik
10/14/19
Neftekhimik
Sibir
10/05/19
Sibir
Neftekhimik
KHL 2018-2019
02/14/19
Neftekhimik
Sibir
09/14/18
Sibir
Neftekhimik
KHL 2017-2018
12/25/17
Sibir
Neftekhimik
11/13/17
Neftekhimik
Sibir
KHL 2016-2017
01/22/17
Neftekhimik
Sibir
0
:
3
11/25/16
Sibir
Neftekhimik
2
:
6
More games

Current Form

Neftekhimik
10/24/20
Neftekhimik
Lokomotiv
L
10/22/20
Neftekhimik
Avtomobilist
L
10/18/20
Tractor
Neftekhimik
L
10/16/20
Metallurg
Neftekhimik
W
10/10/20
Neftekhimik
Ak Bars
WO
10/05/20
Neftekhimik
Metallurg
L
10/03/20
Neftekhimik
Salavat Yulaev
L
09/29/20
Kunlun RS
Neftekhimik
W
09/27/20
Torpedo
Neftekhimik
L
09/25/20
Lokomotiv
Neftekhimik
W
09/22/20
Neftekhimik
Amur
2
:
2
3
:
2
S
WS
09/18/20
Neftekhimik
Avangard
L
09/15/20
Neftekhimik
Avtomobilist
L
09/13/20
SKA
Neftekhimik
L
09/09/20
Jokerit
Neftekhimik
L
09/06/20
Neftekhimik
Vityaz
W
09/04/20
Neftekhimik
SKA
L
Sibir
10/21/20
Sibir
Tractor
W
10/19/20
Sibir
Ak Bars
L
10/17/20
Sibir
Jokerit
L
10/12/20
Torpedo
Sibir
L
10/10/20
Avangard
Sibir
L
10/08/20
Salavat Yulaev
Sibir
3
:
3
1
:
0
S
LS
10/06/20
Sibir
Severstal
2
:
2
1
:
3
S
LS
10/02/20
Sibir
Torpedo
W
09/30/20
Sibir
SKA
L
09/28/20
Sibir
Avtomobilist
W
09/25/20
Jokerit
Sibir
L
09/23/20
SKA
Sibir
W
09/21/20
HC Dinamo Minsk
Sibir
L
09/16/20
Sibir
HC Dynamo
L
09/14/20
Sibir
HC Dinamo Riga
WO
09/12/20
Sibir
Kunlun RS
W
09/10/20
Sibir
CSKA
1
:
1
1
:
3
S
LS
09/07/20
Severstal
Sibir
L
09/05/20
Torpedo
Sibir
L
09/03/20
Avangard
Sibir
L

Standings

G — Games W — Wins in regulation time WO — Wins in overtime WS — Wins in post-game shootout L — The losses in the main time LO — Losses in overtime LS — Losses in the post-game shootout P — Pucks P — Points
East conference

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Ak Bars
21 8 2 3 4 3 1 58-49 30
2
Avangard
19 11 1 0 3 1 3 58-37 28
3
Avtomobilist
20 11 1 1 4 1 2 71-52 29
4
Metallurg
19 10 0 3 6 0 0 59-44 26
5
Salavat Yulaev
21 9 0 3 8 1 0 64-61 25
6
Tractor
19 10 0 1 6 1 1 51-37 24
7
Torpedo
18 4 1 2 8 2 1 47-54 17
8
Amur
21 5 1 1 12 0 2 46-69 16
9
Barys
14 2 3 1 4 3 1 35-39 16
10
Sibir
20 5 1 0 11 0 3 54-65 15
11
Neftekhimik
17 4 1 1 11 0 0 37-65 12
12
Kunlun RS
17 4 0 0 12 0 1 39-61 9
West conference

Team G W WO WS L LO LS P P
1
CSKA
20 13 0 2 3 2 0 61-39 32
2
SKA
20 11 0 0 6 1 2 59-52 25
3
Lokomotiv
18 9 2 2 4 0 1 51-30 27
4
Jokerit
15 9 1 0 4 1 0 54-33 21
5
HC Dinamo Minsk
18 6 2 2 7 0 1 49-51 21
6
HC Dynamo
17 8 1 0 6 1 1 49-42 20
7
Severstal
17 6 2 1 7 0 1 36-47 19
8
HC Spartak
18 6 0 1 7 3 1 43-53 18
9
Vityaz
18 5 1 2 9 0 1 54-56 17
10
HC Sochi
18 4 1 0 11 0 2 34-58 12
11
HC Dinamo Riga
13 1 0 1 8 1 2 24-39 7
Bobrov's Division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
SKA
20 11 0 0 6 1 2 59-52 25
2
Jokerit
15 9 1 0 4 1 0 54-33 21
3
Severstal
17 6 2 1 7 0 1 36-47 19
4
HC Spartak
18 6 0 1 7 3 1 43-53 18
5
Vityaz
18 5 1 2 9 0 1 54-56 17
6
HC Sochi
18 4 1 0 11 0 2 34-58 12
Chernyshev division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Avangard
19 11 1 0 3 1 3 58-37 28
2
Salavat Yulaev
21 9 0 3 8 1 0 64-61 25
3
Amur
21 5 1 1 12 0 2 46-69 16
4
Barys
14 2 3 1 4 3 1 35-39 16
5
Sibir
20 5 1 0 11 0 3 54-65 15
6
Kunlun RS
17 4 0 0 12 0 1 39-61 9
Kharlamov Division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Ak Bars
21 8 2 3 4 3 1 58-49 30
2
Avtomobilist
20 11 1 1 4 1 2 71-52 29
3
Metallurg
19 10 0 3 6 0 0 59-44 26
4
Tractor
19 10 0 1 6 1 1 51-37 24
5
Torpedo
18 4 1 2 8 2 1 47-54 17
6
Neftekhimik
17 4 1 1 11 0 0 37-65 12
Tarasov division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
CSKA
20 13 0 2 3 2 0 61-39 32
2
Lokomotiv
18 9 2 2 4 0 1 51-30 27
3
HC Dinamo Minsk
18 6 2 2 7 0 1 49-51 21
4
HC Dynamo
17 8 1 0 6 1 1 49-42 20
5
HC Dinamo Riga
13 1 0 1 8 1 2 24-39 7
Teams, that are located in first place in their divisions, will be placed in the first and second spots in the conference standings, depending on the number of points scored throughout all games in the regular season.
League standings

Team G W WO WS L LO LS P P
1
CSKA
20 13 0 2 3 2 0 61-39 32
2
Ak Bars
21 8 2 3 4 3 1 58-49 30
3
Avtomobilist
20 11 1 1 4 1 2 71-52 29
4
Avangard
19 11 1 0 3 1 3 58-37 28
5
Lokomotiv
18 9 2 2 4 0 1 51-30 27
6
Metallurg
19 10 0 3 6 0 0 59-44 26
7
SKA
20 11 0 0 6 1 2 59-52 25
8
Salavat Yulaev
21 9 0 3 8 1 0 64-61 25
9
Tractor
19 10 0 1 6 1 1 51-37 24
10
Jokerit
15 9 1 0 4 1 0 54-33 21
11
HC Dinamo Minsk
18 6 2 2 7 0 1 49-51 21
12
HC Dynamo
17 8 1 0 6 1 1 49-42 20
13
Severstal
17 6 2 1 7 0 1 36-47 19
14
HC Spartak
18 6 0 1 7 3 1 43-53 18
15
Vityaz
18 5 1 2 9 0 1 54-56 17
16
Torpedo
18 4 1 2 8 2 1 47-54 17
17
Amur
21 5 1 1 12 0 2 46-69 16
18
Barys
14 2 3 1 4 3 1 35-39 16
19
Sibir
20 5 1 0 11 0 3 54-65 15
20
Neftekhimik
17 4 1 1 11 0 0 37-65 12
21
HC Sochi
18 4 1 0 11 0 2 34-58 12
22
Kunlun RS
17 4 0 0 12 0 1 39-61 9
23
HC Dinamo Riga
13 1 0 1 8 1 2 24-39 7
Last five games

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Lokomotiv
5 3 0 2 0 0 0 14-5 10
2
Tractor
5 3 0 1 1 0 0 18-10 8
3
HC Spartak
5 3 0 0 0 1 1 15-9 8
4
Avangard
5 3 0 0 1 0 1 20-12 7
5
CSKA
5 3 0 0 1 1 0 14-11 7
6
Ak Bars
5 3 0 0 1 1 0 11-10 7
7
Barys
5 0 3 0 1 1 0 12-12 7
8
Metallurg
5 3 0 0 2 0 0 21-18 6
9
Kunlun RS
5 3 0 0 2 0 0 18-16 6
10
Severstal
5 3 0 0 2 0 0 11-12 6
11
Jokerit
5 2 1 0 2 0 0 17-17 6
12
Amur
5 2 0 1 2 0 0 17-13 6
13
Avtomobilist
5 2 0 1 2 0 0 16-15 6
14
HC Dynamo
5 2 0 0 2 1 0 12-12 5
15
Torpedo
5 1 1 0 2 0 1 10-12 5
16
Salavat Yulaev
5 1 0 1 2 1 0 14-15 5
17
SKA
5 2 0 0 3 0 0 14-13 4
18
Vityaz
5 2 0 0 3 0 0 16-20 4
19
Neftekhimik
5 1 1 0 3 0 0 13-21 4
20
HC Sochi
5 1 0 0 3 0 1 9-14 3
21
Sibir
5 1 0 0 4 0 0 9-15 2
22
HC Dinamo Minsk
5 0 0 1 4 0 0 7-17 2
23
HC Dinamo Riga
5 0 0 0 3 0 2 9-21 2
Home

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Avangard
11 8 1 0 0 0 2 37-18 20
2
CSKA
11 8 0 0 1 2 0 33-17 18
3
Ak Bars
9 4 1 1 1 1 1 24-16 14
4
Lokomotiv
9 4 1 1 2 0 1 26-18 13
5
Avtomobilist
9 4 1 0 1 1 2 30-22 13
6
Metallurg
10 6 0 0 4 0 0 29-22 12
7
Sibir
11 4 1 0 4 0 2 35-36 12
8
Amur
10 5 0 0 4 0 1 26-24 11
9
SKA
10 5 0 0 4 0 1 28-28 11
10
Salavat Yulaev
9 4 0 1 3 1 0 29-27 11
11
Torpedo
9 4 0 0 2 2 1 29-27 11
12
HC Spartak
10 3 0 1 3 3 0 30-30 11
13
Jokerit
7 5 0 0 2 0 0 31-14 10
14
Severstal
10 4 1 0 5 0 0 23-30 10
15
Tractor
8 4 0 0 2 1 1 23-16 10
16
HC Dinamo Minsk
10 3 1 1 5 0 0 24-26 10
17
Kunlun RS
7 4 0 0 2 0 1 21-20 9
18
Vityaz
10 3 0 1 5 0 1 28-32 9
19
Barys
7 1 0 1 2 2 1 18-22 7
20
HC Dynamo
6 3 0 0 3 0 0 21-15 6
21
Neftekhimik
10 1 1 1 7 0 0 20-35 6
22
HC Dinamo Riga
7 1 0 1 4 0 1 13-15 5
23
HC Sochi
9 1 0 0 6 0 2 14-31 4
Away

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Avtomobilist
11 7 0 1 3 0 0 41-30 16
2
Ak Bars
12 4 1 2 3 2 0 34-33 16
3
Tractor
11 6 0 1 4 0 0 28-21 14
4
SKA
10 6 0 0 2 1 1 31-24 14
5
Lokomotiv
9 5 1 1 2 0 0 25-12 14
6
HC Dynamo
11 5 1 0 3 1 1 28-27 14
7
CSKA
9 5 0 2 2 0 0 28-22 14
8
Salavat Yulaev
12 5 0 2 5 0 0 35-34 14
9
Metallurg
9 4 0 3 2 0 0 30-22 14
10
Jokerit
8 4 1 0 2 1 0 23-19 11
11
HC Dinamo Minsk
8 3 1 1 2 0 1 25-25 11
12
Severstal
7 2 1 1 2 0 1 13-17 9
13
Barys
7 1 3 0 2 1 0 17-17 9
14
HC Sochi
9 3 1 0 5 0 0 20-27 8
15
Avangard
8 3 0 0 3 1 1 21-19 8
16
Vityaz
8 2 1 1 4 0 0 26-24 8
17
HC Spartak
8 3 0 0 4 0 1 13-23 7
18
Neftekhimik
7 3 0 0 4 0 0 17-30 6
19
Torpedo
9 0 1 2 6 0 0 18-27 6
20
Amur
11 0 1 1 8 0 1 20-45 5
21
Sibir
9 1 0 0 7 0 1 19-29 3
22
HC Dinamo Riga
6 0 0 0 4 1 1 11-24 2
23
Kunlun RS
10 0 0 0 10 0 0 18-41 0