Hint: type '@' before the username to find the user
Cancel

Bets and tips for the game Tractor — Torpedo

October 28, 10:00 am (EDT)
October 28, 10:00 am (EDT)
Tractor
Torpedo
Stadium: Traktor Arena (Chelyabinsk, Russia)
Upcoming games
While there are no odds for this match, you can pick a bet for upcoming matches in this tournament

Where to bet

Bonus:500 $
Bonus:500 $
Bonus:250 $
For publicity

Team Rosters

Starting lineups will be announced about an hour before the game

M — Minutes P — Pucks A — Assists P — Points
Tractor

Anvar Gatiyatulin
coach
Player M P A P
In squad
Roman Will
gk. 724 -22 0 0
Ivan Fedotov
gk. 301 -9 0 0
Lawrence Pilut
df. 359 0 8 8
Nick Bailen
df. 338 4 7 11
Roman Manuhov
df. 294 0 8 8
Ilya Karpykhin
df. 201 0 3 3
Dmitry Ogurtsov
df. 200 0 1 1
Oleg Evenko
df. 186 0 1 1
Igor Isayev
df. 133 0 0 0
Petr Yasinskiy
df. 99 0 0 0
Sergey Telegin
df. 56 1 0 1
Aleksandr Kirpichnikov
df. 48 0 0 0
Stanislav Gareyev
df. 35 0 0 0
Dmitry Alexeyev
df. 11 0 0 0
Thomash Gika
fw. 314 4 9 13
Lukas Sedlak
fw. 313 5 5 10
Alexei Byvaltsev
fw. 310 5 4 9
Sergei Kalinin
fw. 298 6 5 11
Alexander Avtsin
fw. 268 2 2 4
Pontus Oberg
fw. 234 3 3 6
Igor Polygalov
fw. 218 0 4 4
Vyacheslav Osnovin
fw. 205 2 4 6
Yaroslav Kosov
fw. 186 2 2 4
Vitaly Kravtsov
fw. 184 6 2 8
Alexander P. Sharov
fw. 180 0 1 1
Artyom Mikheyev
fw. 109 1 0 1
Anton Lazarev
fw. 99 1 0 1
Yacob Berglund
fw. 83 2 1 3
Konstantin Lukin
fw. 23 0 0 0
Alexander Podkorytov
fw. 9 0 0 0
Yegor Fateyev
fw. 9 0 0 0
Artyom Shvaryov
fw. 6 1 0 1
Pavel Dorofeyev
fw. 4 0 0 0
Ruslan Karpin
fw. 0 0 0 0
Vladimir Bobylyov
fw. 0 0 0 0
Torpedo

David Nemirovsky
coach
Player M P A P
In squad
Andrey Tihomirov
gk. 578 -29 0 0
Alexei Melnichuk
gk. 240 -9 0 0
Nikita Serebryakov
gk. 206 -13 1 1
Chris Wideman
df. 362 4 7 11
Mikhail Orlov
df. 326 0 3 3
Brady Austin
df. 294 2 3 5
Georgy Misharin
df. 253 0 1 1
Mark Marin
df. 237 1 1 2
Artem Alyaev
df. 181 0 3 3
Ziyat Paigin
df. 169 0 2 2
Semion Rycjkin
df. 95 1 2 3
Nikita Bobryashov
df. 79 0 0 0
Yegor Yuzlenko
df. 8 0 0 0
Damir Zhafyarov
fw. 384 5 7 12
Justin Kloos
fw. 302 4 3 7
Daniil Ilyin
fw. 287 2 3 5
Andrei Belevich
fw. 284 3 3 6
Andy Miele
fw. 282 4 6 10
Jordan Szwarz
fw. 237 2 4 6
Anton Shenfeld
fw. 234 4 7 11
Mikhail Varnakov
fw. 234 1 4 5
Kirill Urakov
fw. 226 2 0 2
Sergey Goncharuk
fw. 148 4 0 4
Danil Voevodin
fw. 127 2 2 4
Alexey Drobin
fw. 94 0 1 1
Danil Veryayev
fw. 73 0 1 1
Vadim Pereskokov
fw. 44 1 1 2
Vladimir Mikhasyonok
fw. 34 0 0 0
Semyon Kizimov
fw. 28 0 0 0
Denis Vengryzhanovsky
fw. 24 0 0 0
Denis Pochivalov
fw. 23 0 0 0
Ilya Fedotov
fw. 11 0 0 0
Andrey Nikonov
fw. 6 0 0 0

Head-to-Head

KHL 2019-2020
01/03/20
Torpedo
Tractor
11/24/19
Tractor
Torpedo
KHL 2018-2019
02/20/19
Torpedo
Tractor
01/17/19
Tractor
Torpedo
12/19/18
Torpedo
Tractor
11/24/18
Tractor
Torpedo
KHL 2017-2018
11/30/17
Tractor
Torpedo
11/16/17
Torpedo
Tractor
KHL 2016-2017
01/09/17
Tractor
Torpedo
2
:
3
0
:
2
S
11/18/16
Torpedo
Tractor
4
:
1
More games

Current Form

Tractor
10/18/20
Tractor
Neftekhimik
W
10/15/20
Severstal
Tractor
W
10/13/20
Ak Bars
Tractor
2
:
2
1
:
3
S
WS
10/11/20
Avtomobilist
Tractor
L
10/07/20
Tractor
Kunlun RS
W
10/01/20
HC Dynamo
Tractor
W
09/29/20
HC Sochi
Tractor
W
09/27/20
Tractor
HC Dinamo Minsk
2
:
2
0
:
1
S
LS
09/24/20
Salavat Yulaev
Tractor
L
09/22/20
Tractor
Severstal
L
09/20/20
Tractor
Amur
W
09/17/20
Vityaz
Tractor
W
09/15/20
HC Spartak
Tractor
W
09/13/20
Lokomotiv
Tractor
L
09/08/20
Tractor
HC Sochi
LO
09/06/20
Tractor
Kunlun RS
W
09/03/20
Tractor
Avtomobilist
L
Torpedo
10/19/20
Kunlun RS
Torpedo
L
10/16/20
Torpedo
Avtomobilist
2
:
2
0
:
1
S
LS
10/12/20
Torpedo
Sibir
W
10/06/20
Amur
Torpedo
L
10/04/20
Amur
Torpedo
2
:
2
1
:
2
S
WS
10/02/20
Sibir
Torpedo
L
09/29/20
Torpedo
Ak Bars
W
09/27/20
Torpedo
Neftekhimik
W
09/24/20
Torpedo
Amur
LO
09/20/20
SKA
Torpedo
L
09/17/20
Torpedo
Severstal
LO
09/15/20
Salavat Yulaev
Torpedo
L
09/13/20
Metallurg
Torpedo
L
09/11/20
Avtomobilist
Torpedo
3
:
3
0
:
1
S
WS
09/08/20
Torpedo
SKA
L
09/05/20
Torpedo
Sibir
W
09/03/20
Torpedo
Salavat Yulaev
L

Standings

G — Games W — Wins in regulation time WO — Wins in overtime WS — Wins in post-game shootout L — The losses in the main time LO — Losses in overtime LS — Losses in the post-game shootout P — Pucks P — Points
East conference

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Ak Bars
20 7 2 3 4 3 1 55-48 28
2
Avangard
18 10 1 0 3 1 3 52-34 26
3
Avtomobilist
18 10 1 1 3 1 2 63-44 27
4
Salavat Yulaev
20 9 0 3 7 1 0 61-57 25
5
Metallurg
17 9 0 3 5 0 0 50-34 24
6
Tractor
17 9 0 1 5 1 1 46-32 22
7
Amur
20 5 1 1 11 0 2 44-65 16
8
Torpedo
17 4 0 2 8 2 1 44-52 15
9
Barys
12 2 3 1 3 2 1 30-31 15
10
Sibir
19 4 1 0 11 0 3 51-64 13
11
Neftekhimik
15 4 1 1 9 0 0 34-55 12
12
Kunlun RS
16 3 0 0 12 0 1 33-57 7
West conference

Team G W WO WS L LO LS P P
1
CSKA
18 12 0 2 3 1 0 54-35 29
2
SKA
19 11 0 0 5 1 2 58-48 25
3
Lokomotiv
17 8 2 2 4 0 1 46-29 25
4
HC Dinamo Minsk
16 6 2 2 5 0 1 46-41 21
5
Jokerit
14 9 0 0 4 1 0 49-29 19
6
HC Dynamo
16 7 1 0 6 1 1 44-40 18
7
Severstal
15 5 2 1 6 0 1 30-42 17
8
HC Spartak
17 5 0 1 7 3 1 39-52 16
9
Vityaz
16 4 1 2 8 0 1 48-48 15
10
HC Sochi
16 3 1 0 10 0 2 29-54 10
11
HC Dinamo Riga
13 1 0 1 8 1 2 24-39 7
Bobrov's Division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
SKA
19 11 0 0 5 1 2 58-48 25
2
Jokerit
14 9 0 0 4 1 0 49-29 19
3
Severstal
15 5 2 1 6 0 1 30-42 17
4
HC Spartak
17 5 0 1 7 3 1 39-52 16
5
Vityaz
16 4 1 2 8 0 1 48-48 15
6
HC Sochi
16 3 1 0 10 0 2 29-54 10
Chernyshev division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Avangard
18 10 1 0 3 1 3 52-34 26
2
Salavat Yulaev
20 9 0 3 7 1 0 61-57 25
3
Amur
20 5 1 1 11 0 2 44-65 16
4
Barys
12 2 3 1 3 2 1 30-31 15
5
Sibir
19 4 1 0 11 0 3 51-64 13
6
Kunlun RS
16 3 0 0 12 0 1 33-57 7
Kharlamov Division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Ak Bars
20 7 2 3 4 3 1 55-48 28
2
Avtomobilist
18 10 1 1 3 1 2 63-44 27
3
Metallurg
17 9 0 3 5 0 0 50-34 24
4
Tractor
17 9 0 1 5 1 1 46-32 22
5
Torpedo
17 4 0 2 8 2 1 44-52 15
6
Neftekhimik
15 4 1 1 9 0 0 34-55 12
Tarasov division

Team G W WO WS L LO LS P P
1
CSKA
18 12 0 2 3 1 0 54-35 29
2
Lokomotiv
17 8 2 2 4 0 1 46-29 25
3
HC Dinamo Minsk
16 6 2 2 5 0 1 46-41 21
4
HC Dynamo
16 7 1 0 6 1 1 44-40 18
5
HC Dinamo Riga
13 1 0 1 8 1 2 24-39 7
Teams, that are located in first place in their divisions, will be placed in the first and second spots in the conference standings, depending on the number of points scored throughout all games in the regular season.
League standings

Team G W WO WS L LO LS P P
1
CSKA
18 12 0 2 3 1 0 54-35 29
2
Ak Bars
20 7 2 3 4 3 1 55-48 28
3
Avtomobilist
18 10 1 1 3 1 2 63-44 27
4
Avangard
18 10 1 0 3 1 3 52-34 26
5
SKA
19 11 0 0 5 1 2 58-48 25
6
Salavat Yulaev
20 9 0 3 7 1 0 61-57 25
7
Lokomotiv
17 8 2 2 4 0 1 46-29 25
8
Metallurg
17 9 0 3 5 0 0 50-34 24
9
Tractor
17 9 0 1 5 1 1 46-32 22
10
HC Dinamo Minsk
16 6 2 2 5 0 1 46-41 21
11
Jokerit
14 9 0 0 4 1 0 49-29 19
12
HC Dynamo
16 7 1 0 6 1 1 44-40 18
13
Severstal
15 5 2 1 6 0 1 30-42 17
14
Amur
20 5 1 1 11 0 2 44-65 16
15
HC Spartak
17 5 0 1 7 3 1 39-52 16
16
Vityaz
16 4 1 2 8 0 1 48-48 15
17
Torpedo
17 4 0 2 8 2 1 44-52 15
18
Barys
12 2 3 1 3 2 1 30-31 15
19
Sibir
19 4 1 0 11 0 3 51-64 13
20
Neftekhimik
15 4 1 1 9 0 0 34-55 12
21
HC Sochi
16 3 1 0 10 0 2 29-54 10
22
Kunlun RS
16 3 0 0 12 0 1 33-57 7
23
HC Dinamo Riga
13 1 0 1 8 1 2 24-39 7
Last five games

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Lokomotiv
5 2 1 2 0 0 0 12-6 10
2
Metallurg
5 3 0 1 1 0 0 20-12 8
3
Tractor
5 3 0 1 1 0 0 18-10 8
4
Avtomobilist
5 2 0 1 1 0 1 14-12 7
5
HC Spartak
5 2 0 0 0 2 1 12-10 7
6
SKA
5 3 0 0 2 0 0 17-12 6
7
Jokerit
5 3 0 0 2 0 0 16-14 6
8
CSKA
5 3 0 0 2 0 0 15-15 6
9
Amur
5 2 0 1 2 0 0 18-15 6
10
Severstal
5 2 0 1 2 0 0 9-12 6
11
Ak Bars
5 2 0 0 1 1 1 10-12 6
12
Barys
5 0 3 0 2 0 0 11-10 6
13
Avangard
5 2 0 0 2 0 1 16-13 5
14
HC Dynamo
5 2 0 0 2 1 0 13-13 5
15
Salavat Yulaev
5 1 0 1 2 1 0 13-15 5
16
Torpedo
5 1 0 1 2 0 1 10-12 5
17
Kunlun RS
5 2 0 0 3 0 0 14-16 4
18
Neftekhimik
5 1 1 0 3 0 0 12-19 4
19
HC Dinamo Minsk
5 1 0 1 3 0 0 7-9 4
20
Vityaz
5 1 0 0 3 0 1 12-20 3
21
HC Dinamo Riga
5 0 0 0 3 0 2 9-21 2
22
Sibir
5 0 0 0 4 0 1 9-18 1
23
HC Sochi
5 0 0 0 4 0 1 9-21 1
Home

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Avangard
10 7 1 0 0 0 2 31-15 18
2
CSKA
9 7 0 0 1 1 0 26-13 15
3
Ak Bars
9 4 1 1 1 1 1 24-16 14
4
Lokomotiv
9 4 1 1 2 0 1 26-18 13
5
Avtomobilist
9 4 1 0 1 1 2 30-22 13
6
Metallurg
10 6 0 0 4 0 0 29-22 12
7
Amur
9 5 0 0 3 0 1 24-20 11
8
SKA
9 5 0 0 3 0 1 27-24 11
9
Salavat Yulaev
9 4 0 1 3 1 0 29-27 11
10
Torpedo
9 4 0 0 2 2 1 29-27 11
11
HC Spartak
10 3 0 1 3 3 0 30-30 11
12
Jokerit
7 5 0 0 2 0 0 31-14 10
13
Tractor
8 4 0 0 2 1 1 23-16 10
14
HC Dinamo Minsk
10 3 1 1 5 0 0 24-26 10
15
Sibir
10 3 1 0 4 0 2 32-35 10
16
Severstal
8 3 1 0 4 0 0 17-25 8
17
Kunlun RS
6 3 0 0 2 0 1 15-16 7
18
Vityaz
8 2 0 1 4 0 1 22-24 7
19
Neftekhimik
8 1 1 1 5 0 0 17-25 6
20
Barys
5 1 0 1 1 1 1 13-14 6
21
HC Dinamo Riga
7 1 0 1 4 0 1 13-15 5
22
HC Dynamo
5 2 0 0 3 0 0 16-13 4
23
HC Sochi
9 1 0 0 6 0 2 14-31 4
Away

Team G W WO WS L LO LS P P
1
Avtomobilist
9 6 0 1 2 0 0 33-22 14
2
SKA
10 6 0 0 2 1 1 31-24 14
3
HC Dynamo
11 5 1 0 3 1 1 28-27 14
4
CSKA
9 5 0 2 2 0 0 28-22 14
5
Salavat Yulaev
11 5 0 2 4 0 0 32-30 14
6
Ak Bars
11 3 1 2 3 2 0 31-32 14
7
Tractor
9 5 0 1 3 0 0 23-16 12
8
Lokomotiv
8 4 1 1 2 0 0 20-11 12
9
Metallurg
7 3 0 3 1 0 0 21-12 12
10
HC Dinamo Minsk
6 3 1 1 0 0 1 22-15 11
11
Jokerit
7 4 0 0 2 1 0 18-15 9
12
Severstal
7 2 1 1 2 0 1 13-17 9
13
Barys
7 1 3 0 2 1 0 17-17 9
14
Avangard
8 3 0 0 3 1 1 21-19 8
15
Vityaz
8 2 1 1 4 0 0 26-24 8
16
Neftekhimik
7 3 0 0 4 0 0 17-30 6
17
HC Sochi
7 2 1 0 4 0 0 15-23 6
18
HC Spartak
7 2 0 0 4 0 1 9-22 5
19
Amur
11 0 1 1 8 0 1 20-45 5
20
Torpedo
8 0 0 2 6 0 0 15-25 4
21
Sibir
9 1 0 0 7 0 1 19-29 3
22
HC Dinamo Riga
6 0 0 0 4 1 1 11-24 2
23
Kunlun RS
10 0 0 0 10 0 0 18-41 0